פוליש למרצפות שיש


פוליש הינה פעולה שחובה לבצע כדי לשמר ולחדש מרצפות שיש שהתיישנו או למרצפות שרק הותקנו. ביצוע פוליש לרצפת שיש הוא עבודה עדינה שחשוב לבצע על פי החוקים.

מהו שיש?

שיש הוא למעשה סלע שליטשו אותו, ומיוצר בעיקר מאבן גרניט או אבן גיר. קיים סוג שיש נוסף הנקרא חברוני והוא מעין שיש מדומה. הסלע הוא אבן שעברה לאורך שנים דחיסה באדמה, ותהליך של שינויים כימיים ומינרליים, וכתוצאה מכך נוצרה אבן חזקה ועמידה ביותר. אחד השימושים המקובלים בשיש הוא ריצוף רצפה. ריצוף השיש די נפוץ בשל איכויותיו והמראה היוקרתי והנקי שהוא משווה לחלל המעוצב.
את ריצוף השיש ניתן לראות בבנייני משרדים, בבתי מלון  וכמו כן, בבתים פרטיים או בדירות.
הבחירה בריצוף של שיש היא בחירה מובנת, כיוון שזהו ריצוף המשלב מראה מיוחד של יוקרה ופאר, לצד פשטות וטבעיות. לשיש יש מוניטין גבוה של פאר ועושר ולכן, חלל המרוצף בשיש משדר תחושת הצלחה. המוניטין החל עוד בעבר הרחוק מאוד, בו השתמשו בשיש לריצוף מקדשים וארמונות. גם בימינו, בדרך כלל מקומות מפוארים מתהדרים ברצפת שיש ולעיתים גם קירות המבנה מחופים בשיש. 
כאמור, השיש הוא סוג של אבן המעניקה מראה יוקרתי וכמו כן, בעלת עמידות גבוהה מאוד. את השיש ניתן לשייף ברמות שונות על מנת ליצור מראות שונים, ואף להעניק לאבן הברקה של מראה. 
השילוב של עמידות וחוזק ואסטטיקה גבוהה הפך את אבן השיש לבחירה פופולארית כל כך בתחום בנייה ועיצוב פנים של מבנים.
אחד המאפיינים הייחודיים של שיש הוא שגם לאחר עיבוד, אבן השיש שומרת על המראה הטבעי שלה ועל ידי בחירת שיטת העיבוד המתאימה, ניתן להגיע למראה וסגנון עיצובי שונה. רמת ליטוש נמוכה תיתן לשיש מראה טבעי וחם, ולכן היא לרוב תתאים לחיפוי חיצוני. ואילו ליטוש גבוה של שיש, יעניק לשיש בוהק וברק. מסיבה זו, אבן השיש היא בעלת פוטנציאל גבוה לשימוש בעיצוב חלל הבית. 

כיצד מתבצע פוליש שיש?

מאחר וריצוף שיש נשרט בקלות, סופג כתמים ורגיש לחומרים נהוג לצפות אותו בשיכבת סילר אחידה, כדי שיגן על  השיש ויקנה לו עמידות רבה יותר. למרות כל זאת, לאחר תקופה מסויימת של שימוש, משטח השיש נשחק מעט ועלול להיראות מוכתם, שרוט ופגוע.

כדי להחזיר לשיש מראה זוהר ומבריק יש לבצע פוליש שיש. פעולת הפוליש מתחילה בבחינת מצב השיש, האם ישנם כתמים או סדקים שיש לטפל בהם, ובתיאום ציפיות עם הלקוח לגבי התוצאות שיתקבלו.
לאחר מכן יתבצע ליטוש וקרצוף השיש בכדי להסיר את השכבה העליונה והשחוקה. פעולת הליטוש חייבת להיעשות בכמה שלבים ורק על ידי חברה מקצועית כדי שלא יגרם נזק בלתי הפיך לשיש. 

בסיום הליטוש, יש לנקות ולייבש היטב את השיש.
לאחר הייבוש, יש לצפות את הריצוף בסילר המותאם לשיש כדי שיגן עליו מפני פגיעה ושחיקה. לחילופין, ניתן לבצע פוליש קריסטל על גבי השיש המלוטש. הבחירה תעשה בהתאם לסוג התוצאה המתבקשת.

צוות עובדי הפוליש של טל ליטושים מומחים בביצוע פוליש לרצפות שיש, בזכות עשרות שנות ניסיון והכלים המקצועיים בשוק אנו יכולים להבטיח שעבודת הפוליש תתבצע בצורה המקצועית והאיכותית ביותר תוך כדי עמידה בלוחות הזמנים.

ליעוץ מקצועי ולהזמנות, צרו איתנו קשר עוד היום

ליעוץ והזמנות צרו קשר

צלצלו עכשיו או השארו הודעה ונשוב אליכם בהקדם

טלפון : 0524099909

שם